METRONOME FAIR - NEZISKOVKY

 


 
Organizace Člověk v tísni není neznámá, ale my vám ji letos ukážeme trochu v nečekaném světle -  představí novou počítačovou karetní  hru BeeCarbonize. Tahle hra umožní hráčům stát se tím, kdo rozhodne o osudu planety. Strategickou simulaci klimatické změny, založenou na skutečném výzkumu a vědeckých vizích. Hru ve spolupráci s odborníky z Člověka v tísni vytvořilo skvělé české studio Charles Games.  A vy si ji budete moci na festivalu vyzkoušet.
 
Říct si o pomoc není slabost, ale odvaha. A postavit se stresu chce obzvlášť kuráž! Zkušení lektoři a lektorky Nevypusť duši, z.s. vás ve svém interaktivním programu provedou tím, jak a proč stres vzniká, co nám jeho přítomnost říká a co s ním můžeme dělat.
 
Charita Česká republika dlouhodobě podporuje ty, kteří museli uprchnout ze svých domovů, především v důsledku válečných konfliktů.  Miliony uprchlíků po celém světě žijí ve velmi komplikovaných podmínkách. Problémem je kromě nedostatku možností výdělku především nedůstojné ubytování. Přijďte si na vlastní kůži vyzkoušet, co představuje život v provizorním přístřeší uprchlické osady a seznámit se s příběhy těch, kteří se navzdory nepřízni osudu dokázali znovu postavit na vlastní nohy.


 

 
Ne všichni mají štěstí, že se narodí úplně zdraví. ENDOTalks.cz, z.s. je první českou pacientskou organizací zaměřenou na Endometriózu. To je nemoc, která není vidět. A přitom se s velkými bolestmi potýká 10 % ženské populace a často o symptomech endometriózy a ni neví. Proto budeme o endometrióze na festivalu mluvit a pomůžeme si navzájem.
 
V péči o zdraví chceme nabídnout ještě něco nového a tak se vám představí Česká mikrobiomová společnost. Pokud ještě nevěříte tomu, že zdraví začíná ve střevě, tak se vás o tom pokusí renomovaní odborníci přesvědčit. 
 
Máme velikou radost, že se na festivalu budete moci zúčastnit i workshopu Stand Up: Proti obtěžování na veřejnosti. Ten nás naučí jak efektivně a hlavně bezpečně čelit sexuálnímu obtěžování, když jsme jeho svědky.  Nejen tento workshop, ale i další zajímavý a důležitý obsah si pro nás připravuje spolek Konsent.


 

 
A nezapomínáme ani na nedávnou  historii. Odborníci a nadšenci z ze spolku  Političní vězni.cz se odhodlali k odvážnému kroku. Rozhodli se zachránit „Řetízkárnu“ v Krušných horách, která je součástí areálu stříbrného a později uranového dolu a největšího komunistického pracovního tábora Rovnost u Jáchymova. Nepohodlná minulost tohoto pohraničního místa paměti měla být zapomenuta.  Řetízkárnu chce Spolek Političtí vězni.cz opravit a přetvořit v komunitní a vzdělávací centrum o totalitě v nás. Více o projektu, o lidech v něm a o tom, jak ho  můžete podpořit se dozvíte na www.retizkarna.cz a na našem festivalu.


 

 
Loono  představí nejen možná už známější #prsakoule ale i  kampaň Žiješ srdcem. Vědět, jak předcházet kardiovaskulárním onemocněním, jak je včas odhalit, jak včas rozpoznat příznaky infarktu i mrtvice, ale také jak se zachovat, pokud se s infarktem či mrtvicí setkáme. A k tomu modely prsou a varlat a zkušení lektoři, kteří nám pomohou získat odvahu a um, jak nepříjemnosti odhalit včas.


 

 
I naši odvážní přátelé na na nedaleké Ukrajině, kteří stále statečně bojují proti ruskému agresorovi dostanou na festivalu prostor. Představíme vám projekt Music saves Ukraine a dáme příležitost nejen přispět, ale dozvědět se více o tom, co je teď nejvíce potřeba a jak naše podpora a pomoc zasahuje do každodenního života lidí na Ukrajině.

A chystáme i řadu dalších zajímavých a důležitých témat, např. rodina. Bezpečné prostředí, ve kterém mohou vyrůstat děti.  Vnímáme, že vychovávat cizí dítě je jedna z těch nejodvážnějších věcí na světě a i proto dáme prostor organizacím, které toto téma nesou, pomáhají a hledají cesty, jak podporovat rodiny a děti na cestách, které mohou být často velmi složité.Dítě a Rodina, z.s.A nebude chybět ani Nadace rozvoje občanské společnosti s projektem Pomozte dětem. Ikonické Kuře slaví už 25 let a Metronome Prague pro Kuře chystá dárek. Nechte se překvapit.

Srdcom doma o.z. mobilizuje k účasti na slovenských parlamentních volbách. Na Metronome festivalu budou informovat o možnosti volit poštou a jak o ni požádat online přímo na festivalu. Cílem je 100.000 hlasů ze zahraničí a větší angažovanost občanů pro budoucnost Slovenska.

Jsme tu pro rodiče, kteří zůstali na všechno sami a hledají způsob, jak dětem vytvořit fungující zázemí. Jak pracovat a při tom se postarat o děti. Jak se postavit na vlastní nohy po odchodu z azylového domu, nebo kam vůbec jít. Jde nám o to vrátit do života smysl, radost a pocit sounáležitosti, který přirozeně funguje v rodině.