ANNET X

Vlastním jménem Annet Charitonová je česko-ruská umělkyně. Annet X začínala jako bloggerka a fashion modelka na internetu. S psaním vlastních textů začala ve věku svých 8 let. Popularitu postupně získala psaním blogů a nahráváním cover verzí písní zpívaných v ruštině a angličtině.

První výraznější průlom pro Annet X přišel se singlem "TAKTOMABYT" v roce 2016, kde hostoval tehdy už slavný Ben Cristovao. Píseň sklidila obrovský úspěch a na YouTube zaznamenala více než 6 milionů shlédnutí. Zpěvák ji také seznámil s producenty The Glowsticks, s nimiž Annet X potom nějaký čas spolupracovala. 
Zásadní ale bylo setkání s bubeníkem a producentem Radimem (Champion Sound, Prago Union), který ji nasměroval k úplně novému zvuku. V něm se střetává údernost hip hopu se soulem, R&B i funkem. 
V roce 2018 vydala 4 alternativně lazené písně v českém jazyce. O rok později je to R&B balada "Mon Ami" spolu s anglicky zpívaným singlem "Another U". Později téhož roku je to další singl v češtině s názvem "On se vrátí" a také její první EP s názvem "X" obsahující 7 skladeb. Za svou debutovou desku z roku 2020 s názvem "Až budu velká, chci být Aneta Charitonová" získala cenu Apollo pro nejlepší české album roku. 

ANNET X

Kdy a kde?

24.6.2023 16:00 - 17:00
PARK STAGE