CAMILLA SPARKSSS

Barbara Lehnhoff, známá pod uměleckým jménem Camilla Sparksss, je kanadská elektro-punková hudebnice a vizuální umělkyně. Narodila se v malém městečku Kenora v Ontariu, u Velkých kanadských jezer, při teplotě -30 stupňů. Jejím domácím mazlíčkem byl medvěd a její otec létal v plovákovém letadle.
Camilla Sparksss je známá především díky svému strhujícímu živému vystoupení, které kombinuje jedinečnou techniku míchání dubových desek (vinylů), syntezátorů a řezavých vokálů. "Jako pro elektronickou hudebnici pocházející z punkového prostředí bylo mou největší výzvou vytvořit fyzický živý zážitek za použití mých samplů."
Její první album "For You The Wild" (2014) je instinktivní směsicí experimentální elektronické hudby temné vlny 80. let. V roce 2014 vystupovala s lo-fi tanečnicí jako předskokan na Jon Spencer Blues Explosion 2014 European Tour.
V roce 2019 vydala své druhé album s názvem "BRUTAL" na labelu On The Camper Records. Je směsí experimentálního, lo-fi elektronického popu a melodických koláží široké škály žánrových stylů v podání gramofonů, nabitých syntezátorů a řezavých vokálů.
V roce 2020 vydala plnohodnotné remixové album "Brutal Remix", které obsahuje šestnáct remixů od nejrůznějších umělců, jako jsou francouzský beatmaker Fakear, electro clashová umělkyně Rebeka Warrior, americký elektronický mág Mike Mare (Dalek) a mnoho dalších.

Od roku 2014 odehrála Camilla Sparksss více než 400 živých vystoupení v různých sálech po celé Evropě, severní Africe, Kanadě a USA. Vystupovala na festivalech, jako jsou Kilbi festival, La Machine Du Moulin Rouge, Holland Festival, Eurosonic, Centre Culturel Suisse à Paris a mnoho dalších.

V roce 2016 byla se svou post punkovou kapelou Peter Kernel nominována na Švýcarskou hudební cenu. Camilla Sparksss je také spoluzakladatelkou Švýcarského nezávislého labelu On The Camper Records. 
Camilla Sparksss připravuje nové audiovizuální album s názvem "Camilla Sparksss Lullabies", které kombinuje animované obrázkové vinyly oživené prostřednictvím kouzelného zrcadla a další světské melodické příběhy na dobrou noc pro dospělé, složené z nekonečných groovů, mellotronu a mluveného slova. V současné době Camilla Sparksss koncertuje ve třech různých podobách: Elektronické popové představení zahrnující jejich první dvě alba "For You The Wild" (2014) a "Brutal" (2019), která jsou vhodná pro sály, kluby a festivaly. Audiovizuální živé představení alba "Camilla Sparksss Lullabies" (2023), které integruje animované vinylové vizuály do představení a je vhodné pro divadla, kina a speciální akce. A improvizovaný set s charakteristickými zvuky, které jsou připravené na zakázku pro konkrétní festivaly a speciální akce.

CAMILLA SPARKSSS

Kdy a kde?

24.6.2023 03:15 - 04:45
PLOOM MOON CLUB