EMILY BURNS

Emily Burns je britská zpěvačka a skladatelka. Narodila se 22. září 1994 v Livingstonu ve Skotsku, ale vyrůstala v Anglii. Její hudební styl je ovlivněn umělci jako Tove Lo, Kehlani, Sigrid nebo Banks.
V roce 2010 se přihlásila do soutěže Live and Unsigned, dostala se do finále a vystoupila v zábavním komplexu "Indig02". Následně byla pozvána do Abbey Road Studios, kde ji interní producent Rob Cass domluvil spolupráci s Cave Productions, což vedlo k vydání singlu "Plasters, Glitter and Glue".
Vystupovala na mnoha festivalech včetně turné po České republice a objevila se na dvou různých scénách na Secret Garden Party. Měla také prostor na úvodní scéně BBC na festivalu "T in the Park" v červenci 2013. Po tomto vystoupení zařadila radiová stanice BBC singl "Plasters, Glitter and Glue" na svůj playlist. Emily také vystupovala na SB.TV a YT kanálu Mahogany Sessions. V roce 2014 začala pracovat jako recepční v Abbey Road Studios, kde se setkala s producentem Sound Of Fractures. Ten jí pomohl s produkcí prvního hlavního singlu "Take It Or Leave It“, který vyšel v listopadu 2016.
V roce 2019 pak vystoupila na hudební akci BBC Radio 1 "Big weekend" v Middlesbrough.
Burns podepsala smlouvu s nahrávací společností 37 Adventures v červenci 2017 a vydala svůj první singl "Bitch", následovaný jejím druhým singlem "Girlfriend At The Time" v lednu 2018. V březnu pak Emily vydala své první EP, "Seven Scenes From The Same Summer". Červenec 2018 se nesl ve znamení dvou čtyřstopých EP "My Town" a "PDA". V červenci 2020 vydala třetí EP, "I Love You, You're The Worst" a v říjnu uskutečnila šestidenní turné po Spojeném království.

EMILY BURNS

Kdy a kde?

24.6.2023 17:00 - 18:00
METRONOME STAGE