J.I.D

J.I.D, celým jménem Destin Choice Route, je americký rapper, narozený 31. října 1990 v Atlantě, v Georgii. Jeho umělecké jméno J.I.D vzniklo zkrácením přezdívky "jittery"(nerváček) a přidáním písmene "D" na konec.

Destinova kariéra začala v roce 2012, kdy se připojil k hudebnímu kolektivu Spillage Village, jehož zakladatelem byli Earthgang. V roce 2017 podepsal smlouvu s hudebním vydavatelstvím Dreamville Records, které vlastní rapper J. Cole.
J.I.Dova první oficiální nahrávka jménem "DiCaprio" vyšla v roce 2015. V roce 2017 následovala kompilace "The Never Story" - ta byla kritiky velmi dobře přijata a J.I.D se začal stávat významnou postavou na hiphopové scéně. Debutové album "DiCaprio 2" vyšlo v roce 2018 a bylo opět velmi dobře přijato jak kritiky, tak i fanoušky.
J.I.Dova hudba se vyznačuje rychlým a složitým rapem, inteligentními texty a inovativními beaty. Jeho tvorba obsahuje jazz, funk, rock a další hudební žánry. Texty se často zaměřují na sociální a politická témata a J.I.D se je snaží přenášet jako poselství do své hudby.
J.I.D také spolupracoval s mnoha dalšími umělci, včetně J. Colea, Mac Millera, Kendricka Lamara, Denzela Curryho a dalších. V roce 2021 vydal J.I.D své druhé album s názvem "The Forever Story". I toto album se setkalo s velkým ohlasem.
J.I.D stále aktivně pracuje na nové hudbě a koncertuje po celém světě. Jeho tvorba se stala důležitou součástí současného hiphopového žánru a jeho vliv na hudební scénu bude pravděpodobně trvat i v budoucnosti.

J.I.D

Kdy a kde?

24.6.2023 21:15 - 22:30
PARK STAGE