JAMES HARRIES

James Harries je oblíbená alternative/indie star a hudebník žijící v Čechách. Od roku 1990 pobývá v Praze, kde nastálo zakotvil a získal i české občanství. Debut "Chapter IV" natočil v roce 2001 a vydal jej samonákladem na vlastní značce Little Duck Records. I když tento rodák z Manchesteru oslaví příští rok padesátiny, nezahálí a připravil si pro vás nové album s názvem "HIRAETH", s kterým letos vyráží na turné sólově i s kapelou dobýt česká pódia.
Jamesova chytlavá směs folku, rocku a country si podmanila bezpočet posluchačů po celém světě. Je stálicí na předních stránkách světových magazínů, miláčkem českého éteru a na Spotify mají jeho skladby přes miliony shlédnutí. Energií nabité singly se pravidelně drží na prvních příčkách hitparád.
Od roku 2002 natočil James šest řadových alb kladně oceněných kritikou. Je to také první hudebník, který natočil své oficiální album na mobil. "Voice Memos: A Collection Of Songs I Recorded On My Phone", jak se celá kompilace jmenuje, vznikala během evropského podzimního turné. Nahrávka obsahuje deset písní zaznamenaných na různých místech Evropy. Tu pak bez úprav poskytl v digitální podobě všem svým příznivcům ke stažení z jeho webových stránek. Zajímavostí také je, že si James sám vytvořil cover ke svému albu, a to hned ve dvou podobách - jedna pro praváky a druhá pro leváky. Předposlední album "Superstition" (2020) vyšlo shodou okolností těsně před propíraným Brexitem, o kterém se Harries vyjádřil velmi nelichotivě.
Nováčkem není ani ve filmové tvorbě. Na svém kontě má hity ze snímků jako jsou např. Snowborďáci, Rafťáci, Bobule a Lidice. Časopis Rolling Stone o Jamesovi napsal, že má nezaměnitelný "zlatý hlas", s jakým operoval třeba Jeff Buckley nebo jaký vlastní Damien Rice. Na vlastní uši se přesvědčíte na Metronome Prague 2023.

JAMES HARRIES

Kdy a kde?

24.6.2023 18:15 - 19:30
ČT FONTÁNA STAGE