KELVYN COLT

Vlastním jménem Kelvyn Benbella Ajala se narodil roku 1994 v německém městě Fulda. V roce 2000 se celá rodina přestěhovala do Wiesbadenu, který je známý především obrovskou US vojenskou základnou. Zde začal na místní škole studovat práva. 
Poté, co byl odvysílán Kelvynův rozhovor pro místní stanici ZDF, našel si ho lovec talentů a nabídl mu spolupráci. To vedlo k jeho první roli - Romea - v telenovelách pro KIKA.
Brzy nato zanechal studia práv a přesídlil do Anglie, kde absolvoval buckinghamskou univerzitu zaměřenou na obchodní činnost s bakalářským titulem. Navzdory touze po dalším vzdělání úplně propadl hudbě, s kterou začal již dříve v garáži svých rodičů ještě ve Wiesbadenu.
V roce 2015 vydal své první nezávislé skladby "Narcotic" a "Traded For You", díky kterým se o něj začala zajímat známá YT platforma Colors. Již o rok později na kanálu Colors představil svou freestyle nahrávku "Ball so hard" - ta v Německu stala virálním hitem s celkovým počtem více než 1,8 milionu shlédnutí, což pomohlo Coltovi etablovat se na dalších hudebních platformách včetně Vice's Noisey, kterou sám vidí jako novou naději v hip hopu. Německý Vogue ho označil jako budoucnost hip hopu. 
V říjnu 2016 podepsal Kelvyn smlouvu s Four Music, dceřinnou společností Sony v Německu. Po vyprodaných vystoupeních v Londýně začal cestovat. Berlín, Londýn, Paříž, Los Angeles - zde všude na střídačku koncertoval a nahrával nové singly. Také podpořil svým hostováním kolegy z hip hopové branže, namátkou např. RIN, Gashi, Ocean Wisdom a Chase Atlantic.
V roce 2017 vydal Colt svůj první projekt se Sony, pětiskladbové EP "LH914", pojmenované po jednosměrné letence, se kterou o pár let dříve dorazil do Londýna.
Jeho druhá hudební spolupráce s platformou Colors vyústila vydáním singlu "Bury Me Alive", který se pár týdnů po vydání stal opět virálním. V roce 2019 se tato skladba objevila na soundtracku netflixovské série "Wu Assassins" a následně dosáhla vrcholu americké hitparády Shazam.
Další úspěšné EP album "Mind of Colt, Pt. 1" vydal v roce 2018 pod hlavičkou Sony Music Germany, stejně jako další dva singly v roce 2019. Jeho evropské turné téhož roku bylo beznadějně vyprodané. Zároveň jako první německý umělec odjel rapové turné po Číně.
Začátkem roku 2020 rozvázal spolupráci se Sony a založil své vlastní nezávislé studio. Nedlouho poté oznámil spolupráci s Che Popem, producentem Kanye Westa.
Umělec je také známý svým vztahem k módě, v minulosti spolupracoval s luxusními značkami jako Louis Vuitton, Hublot a Nike.
V září 2020 oznámil spolupráci s Mercedes Benz a stal se tváří projektu "EQC".

KELVYN COLT

Kdy a kde?

22.6.2023 23:15 - 00:45
RAP CLUB