MARTIN GREDNER

Martin Gredner, jak se skutečně jmenuje, se k elektronické taneční hudbě dostal v rodné Ostravě poprvé v roce 1997, kdy začal mixovat vocal house v bývalém ostravském klubu People. Nejprve se učil na CD playerech a později na gramofonech. V tehdejší době ho nejvíce oslovovala produkce od jmen jako Little Loui Vega, Satoshi Tomiie nebo Roger Sanchez. V průběhu let se neustále snažil zdokonalovat techniku a celkový projev mixování.
V roce 1999 založil první pravidelné house parties ve Stodolní ulici v legendárním ostravském klubu Bar, které se staly vyhlášenými a úspěšně fungovaly téměř 4 roky. Martin dostal také příležitost namixovat oficialní kompilaci "Stodolní CZ", která vyšla v oficiální distribuci Next Era. V roce 2000 přijal nabídku na spolupráci s klubem Fabric, kde zahájil první párty a zároveň se stal residentem po dobu neuvěřitelných 16 let. Právě tam dostal možnost více rozvinout své schopnosti, navázat nové kontakty a získat nové zkušenosti. Byl mj. také rezidentem klubů Roxy či Karlovy Lázně.
V prvním roce rezidentury vystupoval s houseovým projektem Mocca, o rok později již samostatně. Vedla ho k tomu změna postoje k house music a objev nových postupů mixování. Je to především progressive house, o kterém tvrdí, že je nejlepší možnou kombinací všech tanečních stylů. V jeho dynamických a emotivních setech uslyšíte i vokály, které jsou pro něj neodmyslitelnou součástí taneční hudby. Martin si velmi dává záležet na technice mixů.
Další hlavní součástí jeho vystoupení je komunikace s publikem. Vždy se pokouší s publikem navázat jakýsi „most“, neboť vzájemnou komunikaci považuje za nesmírně důležitou. Má za sebou také zkušenost jako moderátor rádia - více než 2 roky se podílel na tanečním pořadu Kissmania, spolupracoval s rádiem Helax a aktuálně ho můžete ladit na vlnách Fresh FM.F.
Martinovou specialitou je neopakovatelnost jeho setů, neboť vždy rád překvapuje velmi aktuálními progressive novinkami. Současný sound Martina lze charakterizovat jako progressive house/trance. Martin také dostal možnost vystoupit pro 2 000 party people a nahrát interview v rámci pořadu Club Rotation pro TV VIVA Poland. Martin obsadil 4. místo v anketě Czech Dance Awards 2004. Potřetí také vystoupil v legendárním londýnském top klubu Ministry of Sound v rámci noci "The Gallery“. Za zmínku i stojí jeho vystoupení v prestižních čínských klubech G Plus a ruském beach klubu Fakel. Několikrát se umístil v top 10 ankety DJ roku a vystoupil v TV Óčko v rámci pořadu Frisbee.
Za 25 let DJingu patří mezi dlouhodobou stálici v propagaci progressive scény.
Své umění a kvality potvrdil a potvrzuje supportem osobností jako Hardwell, Markus Schulz,
W&W, Paul van Dyk, Ummet Ozcan, Armin van Buuren, Above&Beyond, Jerome Isma,
Laurent Garnier, Ferry Corsten, James Zabiela, Arty a mnoho dalších stars světové scény.
Martin vystupuje na předních outdoor & indoor parties a klubech nejen v České Republice (Mácháč, Beats 4 Love, Creamfields, Summer of Love, Transmission, Pleasure Island, Roxy, Fabric, Mecca, Fléda, 7.Nebe).
I v současné době reprezentuje Česko v zahraničí – pravidelná vystoupenív polských či
slovenských klubech se setkávají s dlouhodobým úspěchem.

MARTIN GREDNER

Kdy a kde?

23.6.2023 22:30 - 23:30
BEATS FOR METRONOME CLUB POWERED BY EVROPA 2