MATHIASS O'ZANA

Vlastním jménem Matyáš Ožana je PR manažer festivalu Beats for Love.

Mathiasse můžete pravidelně potkávat jako rezidenta ostravského klubu Fabric, kde se stará i o program, a samozřejmě i jako hosta prestižních českých klubů. Jeho láska k house music je znát na každém vystoupení. Pokud někdy zavítáte na český monster festival Beats4Love, tak i zde ho můžete potkat, neboť je nedílnou součástí organizačního týmu. Má bohatou hudební historii, kdy se jako člen rádia Helax či dnes již zapomenutého portálu libimseti.cz dostal na nespočet zajímavých míst a akcí, kde různí DJs využívali jeho talent v hraní na saxofon.

Matyáš Ožana alias Mathiass O'zana je DJ a jakási veřejná tvář propagace B4L. Mezi jeho oblíbené žánry patří house, s kterým si rád pohrává, a experimentuje s funky aranží. Obecně hraje spíše měkčí varianty house music, ale občas se nebojí ani přitvrdit a dochází tedy výjimečně i na techno.

První tři až čtyři roky tvorby hrával hlavně na diskotékách, kde střídal r‘n‘b, české věci a třeba i pop. Od roku 2009 se ale jeho působení začalo lámat do vyloženě klubové hudby. Stále více k ní tíhl, až nakonec zůstal jen u ní.

Později vstoupil do ostravsko-opavsko-havířovské DJ crew, která pořádala vlastní eventy.

V roce 2011 vystoupil společně s rádiem Helax na vlastní stage na Colours of Ostrava. O dva roky později pak přišlo Beats for Love, seznámení s Kamilem Rudolfem (ředitel festivalu Beats for Love) a organizačním týmem. Od roku 2014 spolupracuje s kolegou Martinem Klimánkem ohledně PR a marketingu pro tento festival. V roce 2015 dostal pozvánku do ostravského klubu Fabric, kde je residentem do dnes.

V současné době patří k ostravské DJské stálici v žánrech a podžánrech house music. Potvrzuje to hraním v klubech, jako jsou pražské Roxy nebo Chapeau Rouge, ostravský Fabric, brněnské Perpetuum či 7.Nebe, plzeňský Pantheon a mnoha dalších i na Slovensku a v Polsku.

MATHIASS O'ZANA