NYLON JAIL

Nylon Jail je olomoucká kapela hrající indie rock s prvky elektroniky, country i popových melodií. V polovině března vydala tato dnes již kultovní formace svou v pořadí třetí desku Kings of the Weaklings a 12. 4. 2023 ji pokřtila v Praze v Cargo Gallery.

Písně kapely Nylon Jail jsou často ovlivněny osobními zážitky a emocemi a vyznačují se silnými melodiemi a nezaměnitelným vokálem. V textech písní se řeší sociální tématika, udržitelnost, ale i vztahy. Nylon Jail obecně neváhají vyjádřit svůj politický názor a podpořit věci, které jim dávají smysl, jako třeba v případě loňského rozdávání vánočních večeří v sociálním domě v Olomouci. Nylon Jail se sice řadí mezi alternativu, ovšem mezi tu dobře poslouchatelnou, kterou si zamiluje i mainstreamový posluchač. V minulosti se stali Objevem roku v hudebních cenách Vinyla a byli nominováni na ceny Anděl v kategorii alternativa.

Album Kings of the Weaklings se začalo natáčet v lednu 2022 jako dárek k deseti letům existence. Kapela se proto vydala na výlet časem. Krom nových songů obsahuje album i písně, které začaly vznikat před mnoha lety a skončily v šuplíku.

„Třetí deska vznikala nejdýl a je samozřejmě má nejoblíbenější, protože je nejnovější. Hlavním tématem je pro mě nejistota doby, ve které vznikala. Nemožnost ovládnout situaci, protože hybatelem jsou síly mocnější než vůle. A naší reakcí na všechny ty události kolem, které nás přesahují a které existovaly donedávna jen ve světě fantazie, je hořkosladká a opulentní oslava narozenin. Hořkosladká, ale do plnejch,“ říká kytarista a autor Roman Vičík.

NYLON JAIL

Kdy a kde?

23.6.2023 18:30 - 19:30
PLOOM MOON CLUB