PSH LIVE BAND

Peneři strýčka Homeboye (zkracováno také jako PSH) je česká rapová skupina působící od devadesátých let 20. století. Jejími zakládajícími členy byli rapper Michal Opletal (alias Orion) a DJ Ondřej Čihák (alias Shitness). V této sestavě nahráli první dvě demokazety "Peneřina těžká dřina" a "Párátka Adventní Expresní Lyrici". Na kompilaci "East Side Unia II." vyšla v roce 2000 první skladba PSH s názvem "Penerský Dezert". Debutové album "Repertoár" vydali opět na vlastním labelu "Terrorist" 10. 11. 2001 v sestavě Orion + Vladimir 518 + DJ Richard. V roce 2003 DJ Richarda vystřídal DJ Mike Trafik. Roku 2006 vydali PSH desku "Rap´n´Roll", pak se členové kapely pustili na čas do vlastních projektů. Vladimir 518 přišel v roce 2008 se sólovou deskou "Gorila vs. Architekt", DJ Mike Trafik má na svědomí album "H.P.T.N.".

Další společné řadové album pod názvem "Epilog" vyšlo na začátku května 2010, ještě před tím ale PSH vytvořili soubor toho nejlepšího pod názvem "Zpátky do dnů - The Best Of" (2009). V roce 2011 vyšlo DVD "Videodrome", které obsahuje vybrané videoklipy PSH od roku 1998 až po rok 2011. Na DVD nechybí například tracky "Jižák", "Praha", "Můj rap, můj svět", "Parket", ale ani klipy ze sólových projektů. Mezi ně patří video Vladimira 518 a Kateřiny Winterové k písni "Du Dolu" nebo Orionovo "Teritorium". DVD obsahuje také bonusový dvacetiminutový dokument o PSH nazvaný "Tenkrát na Východě". V roce 2016 vydala skupina videoklip k písni "FUCK OFF" jako protest mj. proti populismu v české politice.

Roku 2019 vydala skupina album s provokativním názvem "Debut". Podle členů seskupení je to prý první deska, kterou měli při tvorbě pod kontrolou. Na albu vystoupila řada hostů především z labelu Bigg Boss. Jmenovitě 7krát3, Maniak či Strapo. Zatím poslední album "Nekonečný příběh" vyšlo letos v březnu. PSH live band je seskupením zformovaným skvělými hudebníky z různých žánrů. Legendární PSH jsou doplněni o trojici Adam Koller (bicí), Adam Krofian (kytara) a Matěj Havlíček (basa) a společně dávají lety prověřeným hitům novou tvář.

Podpořte legendy českého rapu na Metronome Prague 2023!

PSH LIVE BAND