SATÉNOVÉ RUKY

Saténové ruky je slovenská rocková skupina, která vznikla na jaře roku 2011. V bratislavském Nu Spirit baru se potkali moderátor a DJ Braňo Bezák, básnik Vlado Janček, biochemik Marek Babušiak (Kasko) a rozhodli se, že založí kapelu. Po prvních zkouškách v bytě se kapela přesunula do prostor klubu Nu spirit, kde posléze na sklonku roku 2011 odehrála svůj první koncert. Sami svoji tvorbu označují za spojení post-šansonu a primitive rocku.
Druhý koncert proběhl 11. listopadu 2011 v klubu U Očka a právě z tohoto vystoupení pocházejí první živé záznamy kapely. Ke kapele se později přidal bubeník Martin Turčan (Toni Granko). První singl vyšel 22. února 2012 a jmenoval se "Príbor". O šest měsíců později vydali druhý singl "Po anglicky", který je silně ovlivněn britskou kytarovou scénou. Zajímavým osvěžením za bicími byl Matúš Homola, trenčínský bubeník a člen projektu "The Autumnist".
Koncem roku 2012 opustil kapelu Toni Granko a jeho pozici zaujal Jozef Lipa.
Po vypuštění singlu "Fúzy" v červnu 2013 následovalo debutové album "Bozkávam" v květnu 2015 na labelu go2stage. Deska získala hned dvě ocenění a to Debut roku a Album roku.

V červenci 2017 proběhl křest druhého alba s názvem "Tretí album”, opět u go2stage. Na sklonku téhož roku se kapela zviditelnila vánočně punkovou písní "Tvrdý darček".

Před pandemií ještě stihli vydat letní píseň "37 °C". Zatím poslední třetí album "LOM" vyšlo v květnu 2021 u vydavatelství Pavian Records a sklidilo pozitivní ohlasy.

SATÉNOVÉ RUKY

Kdy a kde?

24.6.2023 21:30 - 22:30
PLOOM MOON CLUB