SOMEBODY'S CHILD

Debutové album Somebody's Child, vydané 3. února 2023, představuje vrchol dlouholeté práce Ciana Godfreye. Projekt zahájil v rodném Dublinu v roce 2018 sérií nakažlivých indie-popových singlů, které si rychle získaly pozornost nejen v Irsku, ale i ve Velké Británii. Post prvních předkapel Primal Scream a Kaiser Chiefs a vystoupení v The Late Late Show přispěly k rychlému nástupu kapely do povědomí širší veřejnosti. Brzy nato zazvonil na dveře americký indie label Frenchkiss Records (The Drums, Passion Pit).
Desku produkoval Mikko Gordon (Arcade Fire, The Smile) ve východolondýnských studiích Hackney Road Studios. Kromě nově napsaného materiálu se na albu nacházejí i některé oblíbené skladby fanoušků. Album získalo pozitivní recenze od významných hudebních časopisů jako CLASH, The Irish Times a Hot Press. Podporu v rádiích získalo od RTE 2FM, BBC Radio 1, BBC Radio 6 Music a nizozemského NPO 3FM.
Kapela byla pozvána k živému vystoupení do legendárního studia BBC Maida Vale a během únorového turné po Velké Británii (od Southamptonu po Glasgow) vystoupila před vyprodanými sály. Koncert v dublinské Academy byl dokonce triumfálně vyprodán ještě před samotným datem konání. Somebody's Child se také představili na Eurosonicu v Groningenu a vydali se na svou první cestu do USA, kde se dvakrát úspěšně představili na festivalu SXSW v Austinu.
Je patrné, že všechny tyto úspěchy jsou pouze začátkem a Somebody's Child má před sebou zářnou budoucnost.

SOMEBODY'S CHILD

Kdy a kde?

23.6.2023 17:00 - 17:45
TREE STAGE