Obytná kuchyň

Jak jsme již výše zmiňovali, trendem posledních pár let je právě obytná kuchyň. Jedná se o propojení kuchyně s obývacím pokojem. Na jednu stranu se zdá, že se jedná o výborné řešení, které přináší nejen úsporu místa, ale také sbližuje členy domácnosti, ale na druhou stranu ne úplně každý je z tohoto trendu úplně nadšený. Pokud hledáte nějaký dům či byt, kde jsou stále kuchyň a obývací pokoj od sebe odděleny, je důležité dívat se ve staré zástavbě.

hodiny na zdi.jpg


Ve výstavbách nejnovějších najede nejčastěji typy bytu 2+kk nebo 3+kk. Jedná se tedy o propojení kuchyně, jídelny a obývacího pokoje. Daný prostor může mít různý tvar.


Obytná kuchyň má mnoho kladů ale také záporů. Mezi klady bychom mohli zařadit zvětšený prostor a to díky tomu, že chybí dělící příčky, možnost komandování manžela, který zase nic nedělá a jen leží na gauči, máte pod dohledem děti, které si hrají nebo dělají úkoly na jídelním stole a mnohé další.


Mezi nevýhody bychom mohli zařadit šíření pachu a páry, pokud není vaše digestoř tak úplně kvalitní, rušení dětí při dělání úkolů, nemůžete si dovolit nechat neuklizenou linku, často se můžete setkávat s tím, že vám do vaření někdo mluví apod.
dveře v kuchyni.jpg


Mnohým ale obytná kuchyň vyhovuje, jelikož se rádi v kuchyni pohybují, a když mají například návštěvu, nechtějí si nechat ujít rozhovor, který je veden v obývacím pokoji na pohovce. Má to ale i své další výhody, jako například tu, že když budete vařit, vaše drahá polovička vám může přečíst noviny nebo články na které zrovna narazí. Navíc pokud máte mále děti, které je potřeba kontrolovat, je to opravdu výborné, protože jak známe děti, když zmizí za roh a je ticho, nevěstí to nic dobrého. Určitě je rozdíl v tom, když jdete k někomu na návštěvu a on obytnou kuchyň nevlastní a musí na vás hulákat z kuchyně a v tom, když na sebe nemusíte křičet díky propojení.


Obytná kuchyň
Ohodnoťte příspěvek