AREÁL

ŽÁDNÉ FRONTY A SPOUSTA MÍSTA!

 • Náš festivalový areál se rozkládá na 100 000 m2, na takové ploše skutečně nebudeš mít pocit, že je tam hlava na hlavě.

 

JSME I PRO TY, KTEŘÍ MAJÍ CHUŤ SE OBČAS NATÁHNOUT DO TRÁVY NEBO KOUKAT DO KORUN STROMŮ A PŘITOM POSLOUCHAT SKVĚLOU MUZIKU!

 • U nás žádný problém, Metronome Prague jako jeden z mála festivalů disponuje rozsáhlou revitalizovanou zelenou parkovou plochou. Navíc největší pražský park Stromovka je doslova pár kroků od bran Metronome, takže zeleně si užijete dostatečně.

 

U NÁS SE NEMUSÍTE DĚSIT STAVU HYGIENICKÉHO ZÁZEMÍ!

 • U nás se v tomto směru budeš cítit jako v hotelu – v celém areálu najdeš jen keramické toalety, které jsou navíc ve všech Křižíkových pavilonech klimatizované. Samozřejmostí je pravidelný úklid, doplnění mýdla i recyklovaných papírových ručníků.

 

VRTOCHY POČASÍ VÁS NA METRONOMU NEROZHÁZÍ!

 • My jsme připraveni na všechny varianty. Před ostrým sluncem se můžete schovat do stínu vzrostlých stromů a před deštěm vás ochrání 3 kryté scény v rekonstruovaných Křižíkových pavilonech nebo kryté hlediště u Fontány.

 

MYSLÍME NA PLANETU!

 • Pokud to lze, řešíme maximum provozu eco friendly – používáme vratné či recyklovatelné nádobí a třídíme odpad v celém areálu. Navíc se k nám pohodlně dostanete vlakem, metrem, tramvají či na kole.

 

NEMUSÍTE SE BÁT ANI O SVÉ ZAVAZADLA NEBO KOČÁRKY!

 • Nebojte, máme úschovnu zavazadel, kam můžete bezpečně uložit cokoliv, co vám bude bránit ve volném pohybu.

 

K NÁM MŮŽETE VYRAZIT S CELOU RODINOU!

 • Kdyby vaše dítka nebavil hudební program, nudit se nebudou. Nabídneme vám kaleidoskop událostí, od živých podcastů, přes různé tvůrčí dílny až po divadelní vystoupení. A myslíme i na zábavný program pro ty nejmenší návštěvníky.

 

BEZBARIÉROVÝ VSTUP NA FESTIVAL JE PRO NÁS NAPROSTOU SAMOZŘEJMOSTÍ!

 

VÝSTAVIŠTĚ PRAHA

Již posedmé se bude METRONOME PRAGUE konat v areálu VÝSTAVIŠTĚ PRAHA, v bezprostředním sousedství jednoho z největších pražských parků.

 • Královská obora, známější jako STROMOVKA, se od roku 1804 stala veřejně přístupným parkem v anglickém stylu. Místo odpočinku, setkávání, ale i sportoviště v blízkosti centra je častým cílem všech Pražanů i návštěvníků města.
 • Výstaviště vzniklo pro uspořádání Jubilejní zemské výstavy v roce 1891. Od té doby bylo využíváno pro většinu výstav, veletrhů, ale i kulturních akcí, koncertů a festivalů.
 • Nejstarší tuzemský veletržní areál se rozkládá na ploše 36 hektarů a jeho dominantou je secesní Průmyslový palác, otevřený 15. března 1891 a vystavěný dle projektu architektů Bedřicha Münzbergera a Antonína Wiehla.
 • Na výstavbě se podílel také František Křižík, ten se postaral o kompletní osvětlení areálu, ve kterém nainstaloval 226 obloukovek vlastní konstrukce. Na věž Průmyslového paláce nainstaloval obří reflektor a zkonstruoval ikonickou Křižíkovu světelnou fontánu.
 • Od roku 2018 prochází celý areál výstaviště rekonstrukcí. Došlo k revitalizaci venkovních ploch, což zahrnovalo obnovu travnatých ploch a přes 2 km cest, výstavbu gastronomického pavilonu, hřišť a herních prvků – boulderové stěny, dětského lanového hřiště, pískoviště, posilovací zóně nebo největší parkourové hřiště v zemi.

Díky rozmanitosti ploch a dobrému zázemí nabízí areál VÝSTAVIŠTĚ PRAHA rozsáhlé možnosti pro pořádání takových událostí, jako je METRONOME PRAGUE.