Dobré zprávy pro milovníky hudby

Jsme teprve na začátku odhalování interpretů následujícího ročníku a už teď víme, že to bude nezapomenutelné! Čekají nás jedinečná vystoupení a na našich pódiích dokonce proběhnou i oslavy narozenin.

NA KOHO SE TEDY MŮŽETE UŽ TEĎ TĚŠIT? 

Zajímalo vás někdy, jak by to vypadalo, kdyby pochodová kapela hrála techno? Na Metronome Prague 2024 to můžete zažít na vlastní kůži. Společně si totiž zatrsáme na techno pochodovou kapelu MEUTE.  

Stojíme si sice zatím, že jsme jedna z nejdůležitějších metropolitních akcí v Praze, ale zase se nesmíme brát úplně vážně. I proto se náš šéf David Gaydečka na MEUTE velmi těší: „Trochu nadhledu i humoru neuškodí. A pro muziku to platí obzvláště. Když se geniální hudebníci umí hudbou bavit, a hudební humor sdílí s publikem, to bývají ty nejlepší momenty. Myslím, že čím dál tím víc populární Meute, jedenáctičlenný big band, který přijede z Německa na Metronome zahrát známé elektronické skladby různých djs v dechových aranžích, bude přesně ta hudební jízda, která nás příští rok nadzvedne.” 

Příští ročník bude také ve znamení oslav! Narozeniny u nás oslaví rovnou dva interpreti. Kapela KOSHEEN přiveze do Prahy svou narozeninovou show, ve které se ohlédne k 25 letům své kariéry. Další velkolepou oslavu si na červen naplánoval taky MICHAEL KOCÁB, který s námi jedinečným koncertem oslaví své 70 narozeniny. Ten se na pódium Metronomu vrací po 4 letech a říká: „Bude to náročné a jestli mě neklepne, tak pak už nikdy. Naštěstí mi pomůže řada mých skvělých hudebních přátel, a tak se i já mám na co těšit. Takže vás srdečně zvu a teď mě napadá – pro jistotu si vezmu i rakev, kterou mám ještě schovanou z jednoho comebacku Pražského výběru. Člověk nikdy neví."

Na postávání určitě nebude ani koncert berlínského dua MILKY CHANCE. Věříme, že se hity z jejich nejnovějšího alba dostanou pod kůži i vám. 

Na našich pódiích si však zkušení hudebníci podávají mikrofon s těmi, kteří na hudební scéně ještě nepůsobí tak dlouho. Teprve 22 letý SOFIAN MEDJMEDJ má před sebou jistě ještě bohatou hudební kariéru. Přezdívá se mu český Harry Styles a podle jásotu fanynek na koncertech, to tak občas i vypadá.  Fanoušci SOFIANA pak jistě zůstanou i na koncert české indie-popové skupiny LAKE MALAWI. Ty v programu kvituje také Jan P. Muchow, podle něj je jeden ze zakladatelů kapely, Albert Černý, nejlepší český songwriter, který se u nás po roce 2000 objevil. Určitě tedy na jejich koncert na Metronomu vyrazí.

Dalším českým projektem, kterému velmi fandíme je BERT&FRIENDS. Ujít si ale určitě nenechte ani vystoupení zpěvačky LENNY nebo elektro-popového tria WE ARE DOMI.

Těšíme se na červen! Těšíte se taky?

14. 12. 2023