Kosheen, The Blaze, Marc Rebillet, Meute, Vitalic a další hvězdy elektronické hudební scény zazáří na Metronome Prague 2024

Praha, 20. 5. 2024 – Metronome Prague 2024 událostmi nabitým programem potěší hudební nadšence napříč žánry. Ti, kteří na Výstaviště Praha od 20. do 22. června zamíří za elektronickou hudbou, si naplno užijí mimořádně intenzivní dávku unikátních beatů mezinárodních hvězd, jako jsou Kosheen, The Blaze, Marc Rebillet nebo Zimmer90. Bohatý line up letošního Metronome Prague láká i na další velká jména, například Raye, Michaela Kiwanuku nebo Milky Chance. Na celkem 4 pódiích vystoupí více než 70 umělců! Vstupenky jsou v prodeji na webu Metronome Prague 2024.

„Elektronická hudba je v programu Metronome Prague od samého začátku, protože si každý rok najde spoustu příznivců. Jde o unikátní žánr taneční hudby, který vždy rozpohybuje část Výstaviště,“ říká Risto Sokolovski, sound engineer, producent, DJ a člen dramaturgické rady Metronome Prague 2024, a dodává: „Publikum letos zavedeme za samotné hranice hudby. Letošní program představí celou řadu tuzemských premiér i originálních koncertních speciálů pouze pro návštěvníky Metronome Prague, na kterých spolupracujeme s vybranými hudebníky.“

Příznivci elektronické hudby, těšte se!

Na main stage a electro stage vystoupí především zahraniční elektronická jména. Ve čtvrtek to bude nálož elektronické hudby v podání bristolské kapely Kosheen, která na main stage představí speciální show 25 years of Kosheen. „Tuhle show přiveze charismatická zpěvačka Sian Evans z kapely Kosheen po rozsáhlém britském a australském turné do České republiky pouze na letošní Metronome. Kosheen jsou bezpochyby významným hráčem na elektronické hudební scéně a přínos celému žánru jim nelze upřít. O to větší radost máme, že je s jejich oslavou dlouhé hudební kariéry přivítáme právě u nás,“ zdůrazňuje Risto Sokolovski. Čtvrteční program elektronické hudby na elektro stage doplní například francouzský Vitalic, který se proslavil mimo jiné remixováním a spoluprací s umělci jako Daft Punk, Björk nebo Indochine a vizuálními efekty, jimiž posouvá hranice elektronického koncertního zážitku. Nebude chybět ani britský Duskus, známý svými živými vystoupeními plnými energie.

Páteční program ozdobí originální osobnosti, k nimž bezpochyby patří elektronický extrovert Marc Rebillet – vystoupí na main stage II. Jeho hudba spojuje žánry elektroniky, funku, R&B a experimentálního zvuku. Na cestu do zcela ojedinělých zvukových krajin disca a indie se na elektro stage vydá duo Zimmer90. Svou originální tvorbu představí i francouzská zpěvačka a skladatelka Eugénie, která na hudební scéně také není nováčkem. V hudbě kombinuje mainstreamový pop s alternativním zvukem a vizuálním zpracováním. Z elektro stage v pátek zazní pulsující hudba dalších výtečných interpretů, například maďarské kapely Aurevoir, DJ Sofie Kourtesis nebo z tuzemské scény DJ Viiita (Desperado).

Žhavě současná podoba elektronického hudebního světa ovládne sobotní program. Publikum u main stage zaručeně rozpohybuje například audiovizuální show francouzských hvězd elektronické scény The Blaze. Elektro stage přivítá Art School Girlfriend, pro kterou je typický mix elektronické a živé hudby, drsný alt a zvuk ze syntetizátorů, který na koncertech často doplňují živé bicí a kytary. Vystoupí také irští Le Boom, francouzský French 79 nebo španělský umělec Salome. „Sobotním programem završíme letošní ročník Metronome Prague velkolepou roztančenou oslavou hudby, jejíž součástí bude bezpochyby také elektro scéna. Kdo se s námi vydá za hranice hudby, odnese si zážitky na celý život,“ dodává Risto Sokolovski.

Pořadatelé Metronome Prague 2024 v dubnu zveřejnili kompletní line up plný zvučných jmen jako jsou Raye, Michael Kiwanuka, The Blaze, Meute, Milky Chance, Dadi Freyr, Allysha Joy, The Last Dinner Party, CMAT a spoustu dalších umělců. K programovým vrcholům bude patřit také plánovaná oslava narozenin Michaela Kocába, vystoupení české vycházející hvězdy Sofiana MedjMedj s přáteli nebo koncert domácí indie-popové skupiny Lake Malawi. Metronome Prague 2024 se plně ujímá role jedné z nejzásadnějších metropolitních kulturně-společenských událostí. Vedle hlavního hudebního programu se soustředí na vytváření kvalitního nehudebního programu, který se letos dál bude věnovat tématu ODVAHA. Současně otevře i další důležité společenské téma BUDOUCNOST.  

20. 05. 2024