Metronome Fair odhaluje Odvážné neziskové organizace

Metronome Fair přinese bohatý program, jehož společným jmenovatelem je odvaha.
Někdy je odvaha už jen rozhodnutí, že neziskovým projektům věnujete svoji energii, čas a my dáváme kolegům z neziskových organizací na Metronome Prague festival prostor, aby vám ukázali, proč a za co bojují.

Níže vám představujeme to nejlepší z naší odvážné neziskové zóny, inovativní a inspirativní projekty:

Organizace Člověk v tísni není neznámá, ale my vám ji letos ukážeme trochu v nečekaném světle - představí novou počítačovou karetní hru BeeCarbonize. Tahle hra umožní hráčům stát se tím, kdo rozhodne o osudu planety. Strategickou simulaci klimatické změny, založenou na skutečném výzkumu a vědeckých vizích. Hru ve spolupráci s odborníky z Člověka v tísni vytvořilo skvělé české studio Charles Games. A vy si ji budete moci na festivalu vyzkoušet!
www.clovekvtisni.cz

Říct si o pomoc není slabost, ale odvaha. A postavit se stresu chce obzvlášť kuráž! Zkušení lektoři a lektorky Nevypusť duši, z.s. vás ve svém interaktivním programu provedou tím, jak a proč stres vzniká, co nám jeho přítomnost říká a co s ním můžeme dělat. 
www.nevypustdusi.cz

Charita Česká republika dlouhodobě podporuje ty, kteří museli uprchnout ze svých domovů, především v důsledku válečných konfliktů. Miliony uprchlíků po celém světě žijí ve velmi komplikovaných podmínkách. Kromě nedostatku možností výdělku je problémem především nedůstojné ubytování. Přijďte si na vlastní kůži vyzkoušet, co představuje život v provizorním přístřeší uprchlické osady a seznámit se s příběhy těch, kteří se navzdory nepřízni osudu dokázali znovu postavit na vlastní nohy. 
www.charita.cz

Ne všichni mají štěstí, že se narodí úplně zdraví. ENDOTalks.cz, z.s. je první českou pacientskou organizací zaměřenou na endometriózu. To je nemoc, která není vidět. A přitom se s velkými bolestmi potýká 10 % ženské populace a často o symptomech endometriózy ani neví. Proto budeme o endometrióze na festivalu mluvit a pomůžeme si navzájem.
https://endotalks.cz

V péči o zdraví chceme nabídnout i něco nového a tak se vám představí Česká mikrobiomová společnost. Pokud ještě nevěříte tomu, že vaše zdraví začíná ve střevech, tak o tom se vás pokusí přesvědčit renomovaní odborníci. 
https://www.mikrobiom-cms.cz

Máme velkou radost, že se na festivalu budete moci zúčastnit i workshopu Stand Up: Proti obtěžování na veřejnosti. Ten vás naučí, jak efektivně a hlavně bezpečně čelit sexuálnímu obtěžování, když jste jeho svědky. Tento workshop, ale i spoustu zajímavého a důležitého obsahu si pro vás připraví spolek Konsent. 
https://konsent.cz

A nezapomínáme ani na nedávnou historii. Odborníci a nadšenci ze spolku Političní vězni.cz se odhodlali k odvážnému kroku. Rozhodli se zachránit „Řetízkárnu“ v Krušných horách, která je součástí areálu stříbrného a později uranového dolu a největšího komunistického pracovního tábora Rovnost u Jáchymova. Nepohodlná minulost tohoto pohraničního místa paměti měla být zapomenuta. Řetízkárnu chce spolek Političtí vězni.cz opravit a přetvořit v komunitní a vzdělávací centrum o totalitě u nás. Více o projektu, o lidech v něm a o tom, jak ho můžete podpořit, se dozvíte na www.retizkarna.cz a na Metronome Prague.
https://www.politictivezni.cz

Loono představí nejen už možná známější #prsakouleale i kampaň Žiješ srdcem. Dozvíte se, jak předcházet kardiovaskulárním onemocněním, jak je včas odhalit, jak včas rozpoznat příznaky infarktu a mrtvice, ale také jak se zachovat, pokud se s infarktem či mrtvicí setkáme. A k tomu modely prsou a varlat a zkušení lektoři, kteří nám pomohou získat odvahu a um, jak nepříjemnosti odhalit včas.
www.loono.cz

Letos pozveme naše přátele z nedaleké Ukrajiny, kteří stále statečně bojují proti ruskému agresorovi. Představíme vám neziskovou iniciativu Music Saves UA a budete mít možnost nejen přispět, ale také se dozvědět více o tom, co je nyní nejvíce potřeba a jak naše podpora a pomoc ovlivňuje každodenní život lidí na Ukrajině.
musicsavesua.com

Nebude chybět ani Nadace rozvoje občanské společnosti s projektem Pomozte dětem. Ikonické Kuře slaví už 25 let a Metronome Prague pro Kuře chystá dárek. Nechte se překvapit!
www.nros.cz

A chystáme i řadu dalších zajímavých a důležitých témat, jako např. rodina. Bezpečné prostředí, ve kterém mohou vyrůstat děti. Vnímáme, že vychovávat cizí dítě je jedna z těch nejodvážnějších věcí na světě a i proto dáme prostor organizacím, které pomáhají a hledají cesty, jak podporovat rodiny a jejich děti.
Užijte si hudební událost léta naplno!

13. 04. 2023