Metronome Fair se představuje

Letošní ročník už klepe na dveře. Tak je pojďme pootevřít a nahlédnout do nehudebního programu. Metronome Fair nabídne divadla, workshopy, tvořivé dílny, hry i umění. Odnést si budete moci nejen zážitky, ale také něco na památku.

Na stánku ARTOVÁNÍ se budete moci nechat potetovat hennou nebo se zúčastnit workshopu, kde vás naučí jak s ní malovat. Sdružení SKOBA si pro vás připravilo ekologickou výrobu sešitů ze starých tiskovin Metronome Prague. SECOND HAND 1981 nabídne unikátní kousky oblečení, třeba pro ty, které zaskočí počasí. Budou mít mikiny i pláštěnky a ty si pak bude možné přímo u nich také upravit a personalizovat.

Pro ty nejmenší si DAMÚZA připravila loutková představení, Goethe Institut kinderclub v němčině a s Albi si budete moci vyzkoušet finskou kolíkovou hru Molkky.

Zajímavé debaty a hudební vystoupení nabídne chill out zóna OPERO FORUM, kam se určitě vyplatí vyrazit na některou z diskuzí, poetry slam nebo koncert. Například v pátek 21.6. v 18:00 proběhne debata LÁSKA, FRIENDS A TRÁPENÍ o tom jak vztahy vnímají odlišné generace. Moderovat bude Jan Vojtko a o své názory se podělí Tomáš Rektor, Petr Bouška, Iva Rolederová. 

Exkluzivní podcasty

Spolupráce s hudebním klubem Doupě a Metronome Prague přinesla další ovoce. Sérii DopeYeah Talks - unikátních dokumentárních filmů, ve kterých Rob Cass, producent a lovec talentů z Abbey Road Studios, rozmlouvá s muzikanty, kteří ještě před vystoupením na Metronome Prague 2024 navštívili pražský klub Doupě.  V první epizodě se Sian Evans, charismatická zpěvačka kapely Kosheen, podělila o svou cestu od hippiesáckého životního stylu ve Walesu k bristolské trip-hopové scéně a hledání inspirace u Portishead a Massive Attack. Promluvila také o výzvách, kterým čelila jako žena na hudební scéně 90. let, a o složitosti tvůrčích vztahů. 

V dalších epizodách se rozpovídá Phillip Dausch – polovina skupiny Milky Chance, zpěvačka Lusaint, zpěvák, skladatel a producent Myles Sanko či legendární zpěvák a klávesista Andrew Roachford.

Držitelé vstupenek na letošní Metronome Prague dostanou do svých mailových schránek přístup k epizodám DopeYeah Talk zdarma a budou tak mít jedinečnou příležitost, objevit dosud neznámé peripetie hudebních příběhů svých idolů!

Než se otevřou brány Výstaviště, vyrazte zdarma na výstavu

Nová interaktivní výstava Praga Magica zprostředkovává svým návštěvníkům jedinečnou procházku Prahou, a to v prostorách nově zrekonstruovaného domu U Červené lišky na Staroměstském náměstí 480/24. Dominanty Prahy i známá pražská místa spatří z naprosto nevšedních perspektiv a navštíví magická zákoutí, ve kterých může hrát i svůj interaktivní příběh. Poznejte Prahu, jak jste ji nikdy neviděli! Výstava je po předložení vstupenky na Metronome zdarma k dispozici od 17. do 22.6. 

 

A my se ná vás všechny budeme těšit příští týden na Výstavišti v Holešovicích.

14. 06. 2024