Metronome Prague 2023 odhaluje program

Účastníci letošního Metronome Prague se mohou těšit na 4 venkovní scény, 3 vnitřní scény, 80 koncertů a bohatý doprovodný program včetně kvalitní gastronomie a barů. Na hvězdný line-up se můžete podívat ZDE.

Ve čtvrtek 22. června se holešovické Výstaviště otevře v 16 hodin. Návštěvníci se před hlavní hvězdou dne, funkovými Jamiroquai, mohou těšit na unikátní set PSH live band. Rytmický večer uzavře projekt Monkey Business Spexial s hosty Danem Bártou, Otou Klempířem a Michaelem Viktoříkem z J.A.R. a pak elektronické duo Bratři. Vrcholy programu budou populární norská zpěvačka Aurora, vycházející neo-soulová a rapová hvězda Biig Piig, písničkářka Aiko i koncert Midi lidi & Laco Lučenič se speciálním programem věnovaným "elektronickému období" Mekyho Žbirky.

pátek 23. června hlavní scény patří francouzské novodobé šansoniérce ZAZ, berlínským elektromágům Moderat, britským rockerům Editors a izraelské zpěvačce Riff Cohen, která nabídne mix rocku a hudby blízkého východuKoncertní speciály si nachystali slovenská zpěvačka Jana Kirschner, rocková kapela Para nebo domácí Zrní, jejichž koncert zaznamená Česká televizeHudebník a producent Lazer Viking se podělí o scénu s kultovními Moderat.

sobotu 24. června už po poledni publiku udělají radost Annet X, britsko-český projekt Emily Burns Janem Ponocným, James Harries či rockeři The Silver Spoons nebo americká rocková písničkářka Sir Chloe. Hlavním očekáváním na programu budou francouzští M83 s novým albem, post punkoví White Lies a čím dál tím populárnější švédská zpěvačka Tove Lo, jejíž hit Habits – Stay High zní v éteru již od roku 2013. Nachystáno je mnoho dalších hudebních událostí. Do Prahy míří čerstvá držitelka prestižní ceny Brit Awards v kategorii „vycházející hvězdy“ Holly Humberstone. Další speciál si připravili domácí MYDY, a to i s novým albem nebo slovenští punkeři Saténové ruky. Na rap scéně, jejíž dramaturgii zastřešuje producent a rapper Risto Sokolovski, přidají kmitočty domácí rappeři Pio Squad či Supercrooo.

Nedílnou součástí Metronome Prague je pestrý doprovodný program pod názvem Metronome Fair. Ten letos nese téma ODVAHA a čítá mnoho položek. Ve spolupráci s Alšovou jihočeskou galerií Metronome představí unikátní realizaci ikonického Vetřelce umělce H.R.Gigera, tedy toho, za kterého byl Giger oceněn Oscarem. Spolu s dalšími českými uměleckými institucemi pořadatelé přichystali mimořádné venkovní instalace, živě a s publikem se tu budou natáčet podcasty, nebudou chybět zajímavé filmové produkce a neziskové organizace představí své aktivity. Je přichystaný program pro děti, divadla, workshopy a nejrůznější hry.

06. 03. 2023