Největší metropolitní hudební událost roku Metronome Prague 2024 startuje za necelé tři týdny!

3. 6. 2024 – Tep hudebních nadšenců napříč žánry se zrychluje v radostném očekávání, největší metropolitní hudební událost roku Metronome Prague 2024 je za dveřmi! 3 dny, 4 pódia a více než 70 umělců! Zrekonstruované Výstaviště Praha se od 20. do 22. června stane dějištěm premiérových koncertů velkých hvězd, speciálních narozeninových show i atraktivního nehudebního programu pod hlavičkou Metronome Fair. Vstupenky jsou v prodeji na webu Metronome Prague 2024.

Exkluzivní premiéra na Metronome Prague čeká zářivou britskou superstar, zpěvačku Raye, která si z letošního předávání Brit Awards odnesla domů hned šest ocenění. Poprvé se v Praze představí také Marc Rebillet se svou originální energickou show bez předem stanovených pravidel. Splněným snem návštěvníků i pořadatelů festivalu je i další premiéra – od francouzského dua The Blaze se čeká nezapomenutelný zážitek pro oči i uši! S čarovnou směsí soulu, psychedelie, funku a gospelu se do Prahy vrátí londýnský zpěvák s ugandskými kořeny Michael Kiwanuka, jeden z největších objevů britské hudební scény.

Narozeniny během letošního ročníku oslaví rovnou dva interpreti: Britská ikona elektronické hudby kapela Kosheen s charismatickou zpěvačkou Sian Evans přiveze do Prahy unikátní show, v níž se ohlédne za 25 lety své kariéry. Velkolepě na Metronome Prague 2024 oslaví sedmdesátiny Michael Kocáb, který se na pódium vrátí po čtyřech letech. V průřezové show se k němu připojí Pražský výběr, Český národní symfonický orchestr, Jiří Korn, Vladimír 518 a mnoho dalších. Z domácích se představí také Lake Malawi, Sofian MedjMedj s přáteli, držitelé letošní ceny Anděl za album roku November 2nd, We Are Domi, Bert & Friends a řada dalších. Nabitý line up přináší další zvučná jména z celého světa jako Milky Chance, Tom Grennan, Allysha Joy, Meute, Dadi Freyr, čerstvé držitelky Brit Awards The Last Dinner Party i CMAT. Rap Club navštíví kultovní The Ghetts, spolu s ním vystoupí mladý, ale už velmi úspěšný Ayrtn nebo Rushy a také čeští rappeři Paulie Garand, legenda českého rapu James Cole, Redzed, Rohony a pak třeba Meizmen (dříve známý jako Meizyy), Annet X spolu s Nobodylisten.

Vloni během 6. ročníku Metronome Prague prošlo turnikety okolo 24 tisíc návštěvníků. Značný zájem se vzhledem k výtečnému programu a rostoucí oblibě festivalu doma i v zahraničí očekává také letos, ale žádné obavy z tlačenic či nekonečných front nejsou na místě. Festivalový areál se rozkládá na 100 000 m2, takže pro všechny bude místa dost.

Za hranice hudby

Leitmotiv letošního ročníku Metronome Prague Za hranice hudby/beyond music vystihuje přání pořadatelů, aby návštěvníci dostali něco, co nikde jinde nedostanou. Aby to byl zážitek na celý život. Maximální pozornost proto věnují vedle hlavního hudebního programu také přípravě kvalitních nehudebních událostí.

Své místo ve festivalovém areálu bude poprvé mít speciální podcast stage plná zajímavých osobností a témat. Návštěvníci si naživo poslechnou třeba podcast K.O., ve kterém je osloví Oto Klempíř, podcast My děti ze stanice 2020 Jana Bicana, Fakta X, Nový svět, Čestmíra Strakatého nebo dvojici Dobrovský & Šídlo z produkce Paměti národa. Kristina Kratochvilová se bude věnovat tématu Budoucnost hudby, připraví sérii rozhovorů, do nichž si každý den pozve hosty z hudební oblasti. Navazuje tak na témata ODVAHA a BUDOUCNOST, která se letos promítnou do každé složky bohatého festivalového programu.

Za hranice chutí

Vegetariáni, vegani, frutariáni, milovníci pořádné flákoty… Na Metronome Prague se dobře nají opravdu každý a navíc bez únavného čekání ve frontách. Připraveno je 500 m2 barů a gastro stánků s domácími i exotickými specialitami, k plynulému provozu přispěje i bezhotovostní platební systém. K dobrému jídlu patří kvalitní nápoje, a to od těch nealkoholických přes pivo (od malých lokálních pivovarů i zavedených značek), víno (jak domácí z Moravy, tak z Itálie, Francie, Španělska či Jihoafrické republiky) až po míchané drinky. Provoz gastro zóny je v eco friendly režimu – vratné kelímky jsou samozřejmostí a všichni prodejci musí používat bio rozložitelné nebo recyklovatelné nádobí.

03. 06. 2024