TOP 10 letošního ročníku podle Davida Gaydečky

Milí přátelé, ladíme každý detail a všichni makáme na tom, abychom pro vás připravili ty nejlepší možné zážitky. Takové, které vás už 20. června povedou až za hranice hudby. Jeden ze zakladatelů festivalu, David Gaydečka, si pro vás připravil TOP 10 letošního ročníku, na které se obzvlášť těší!

1. Letošní hvězdy představují širokou paletu talentu, ze které si vybere opravdu každý! Michael Kiwanuka, Milky Chance, Meute, Raye nebo The Blaze… Show některých z nich jsem již živě viděl a dám za ně ruku do ohně. Ohromí jistě každého z vás!

2. Čekají nás speciální vystoupení, která nikde jinde neuvidíte. Kosheen a jejich show k 25 letům na scéně a jejich unikátní duet s AIKO, Michael Kocáb nás provede průřezem 35 let na scéně i s orchestrem a projekt Mr. Everest Janka Ledeckého vzdá poctu Bobu Dylanovi. A tím rozhodně nekončíme.

3. Moc mě baví jak jde náš dramaturgický tým napříč žánry a vytváří tak opravdu pestrý program. Co žánr, to skvělý výběr. Vypíchnul bych Rap Club Stage a na ní legendu britského grime Ghettse. Za pozornost stojí také Park Stage, kterou v pátek večer ovládne ztřeštěný a geniální improvizátor Marc Rebillet.

4. Na fesťáku nesmí chybět ani electro scéna a taneční hudba. Těším se, jak naše pódia rozpohybují do ranních hodin The Blaze, Vitalic, Duskus, Mezerg, Lawrence Hart, Yuné Pinku a další.

5. Zapracovali jsme i na nehudebním programu, nabité máme mj. i živé podcasty a diskuze. Záruka kvality je vždy duo Šídlo-Dobrovský nebo skvělý Honza Bican & My děti ze stanice 2020.

6. Na své si přijdou i fanoušci současného umění! Na tři dny vytvoříme vlastní galerii s uměním, kde vystavíme jak hotová díla, tak ty, která vzniknou přímo na místě. Do tvorby některých uměleckých objektů se navíc díky 3D tisku bude moci zapojit každý návštěvník. 7

7. O dodržování pitného režimu jsme se také postarali. Budeme mít dokonce pivo do skla, na čepu pivní speciály a samozřejmě také kvalitní víno díky spolupráci s Winestore. K tomu navíc vratné nádobí a zálohy zpět na karty, takže minimalizujeme fronty.

8. Náš areál má unikátní genius loci. Do Křižíkových pavilonů s nově zrekonstruovanými střechami padnou stage jako ulité. Vše lemované Stromovkou, která působí jako oáza klidu uprostřed metropole. Letos jsme vylepšili i technické zázemí, máme novou akustiku, lepší VIP zónu, vyhlídky i kryté sály.

9. S tím souvisí zázemí evokující pocit „jako doma“ – tekoucí voda, úžasná gastro scéna, keramické toalety a bezpečnost nejen v areálu, ale také v okolních Holešovicích a na Letné.

10. A nejvíc se samozřejmě těším na ty 3 dny pohody, zábavy a radosti. Na všechny ty zážitky a pocity sounáležitosti, které jinde nezažiju.

Takový bude v kostce podle našeho Davida letošní Metronome Prague, do kterého počítáme hodiny a minuty. Poslední vstupenky jsou ještě pořád v prodeji, takže pokud ještě svoji nemáte! Pospěšte si!

 

12. 06. 2024