Vášnivá a nespoutaná Tove Lo 
to rozjede naplno

Švédka Tove Lo, která v současnosti patří mezi nejtalentovanější zpěvačky a hudební skladatelky, je dalším interpretem, který vystoupí na šestém ročníku Metronome Prague. Kupte si zvýhodněné vstupenky z nové Štědré edice 6 000 kusů, jejíž součástí jsou jak třídenní vstupenky na všechny koncerty, tak i limitovaný počet jednodenních vstupenek, které jsou k dostání do vyprodání, nejpozději však do 26. 12.


Tove Lo, vlastním jménem Ebba Tove Elsa Nilsson, je švédská zpěvačka, skladatelka a hudebnice. Narodila se 29. října 1989 ve Stockholmu a vystudovala hudební školu Rytmus Musikergymnasiet, kde se mimochodem potkala s Caroline Hjelt, která dnes působí ve švédském duu Icona Pop.
Působila v několika dívčích skupinách, a dokonce také v math rockové kapele Tremblebee. Brzy však pochopila, že její doménou a skutečnou vášní je pop. Začala autorsky skládat, produkovat, ovládla hudební programy a také hru na bicí. Díky tomu se jí podařilo podepsat skladatelskou smlouvu s Warner Records, přesídlila do Los Angeles a začala spolupracovat s proslulým Maxem Martinem.

Vedle toho však začala rozjíždět také vlastní sólovou dráhu a výsledkem byly první singly „Love Ballad“ a „Habits“. Druhý jmenovaný pak znamenal se zásadní zlom v její kariéře. Remix Habits (Stay High), kterého se ujalo americké dýdžejské duo Hippie Sabotage, se stal světovým megahitem a do dnešního dne se prodal v několik milionech kopií.

Tove Lo vydala alba „Queen of the Clouds“ (2014), „Lady Wood“ (2016), „Blue Lips“ (2017), „Sunshine Kitty“ (2019) a zatím poslední Dirt Femme (2022).
Švédská hudebnice se proslavila také jako spoluautorka a hostující zpěvačka u různých jiných interpretů. Poslechnout si ji můžeme například v „Close“ Nicka Jonase, „Say It Flume, Desire“ od Years & Years, „Blow That Smoke“ od skupiny Major Lazer, „Freak of Nature“ od Broods nebo v Heroes (We Could Be) od Alesso, zazpívala si dokonce s Coldplay v tracku „Fun“.
Tove Lo stojí autorsky i za obrovským hitem „Love Me Like You Do“, který nazpívala Ellie Goulding.

20. 12. 2022