DADI FREYR

Daði Freyr je výraznou osobností nedávných ročníků soutěže Eurovision Song Contest, a to nejen pro svou výšku 208 cm, ale hlavně díky svým skvěle napsaným popovým hitům Think About Things a 10 Years, které se díky Eurovizi staly virální senzací. 

Jeho tvůrčí talent se promítá nejen do autorských písní, ale také do vizualizací a ikonických tanečních choreografií vystoupení. Na těch ho doprovází skupina Gagnamagnið, ve které s ním zpívají jeho dvě sestry a na klávesy hraje jeho žena Árný Fjóla Ásmundsdóttir. Právě jeho rodina a manželka jsou pro Daðiho hnacím motorem a inspirují jeho texty. První hit Think About Things, se kterým na Eurovizi 2020 reprezentoval Island, napsal poté, co se stal otcem o tom, jak ho taková změna v životě přivedla blíž k lidem kolem.  V druhém hitu 10 Years, vydaném o rok později, pak děkuje manželce za krásný vztah.

Daði Freyr ve své hudbě experimentuje se zvukem, často pro své písně využívá starší nástroje nebo mikrofony svého otce, který je zvukový inženýr. V jeho jedinečném hudebním a vizuálním stylu tak můžeme často najít prvky popkultury z 80. a 90.let. 

DADI FREYR

Kdy a kde?

20.6.2024 23:30 - 00:30
MOON CLUB