KOJAQUE (IRL)

Kevin Smith, profesionálně známý jako Kojaque, je irský rapper a hudební producent z Cabry, Dublinu. Je také vizuálním umělcem a filmařem.

Kojaque vydal svůj první singl, "Midnight Flower", v roce 2015. Hudební video k této skladbě získalo mediální pozornost, protože v něm umělec zadržel dech pod vodou na tři minuty, zatímco rapoval. K singlu patřil mixtape "Sunday Roast", který vyšel v roce 2016.

V roce 2018 vydal Kojaque konceptuální album "Deli Daydreams", které vypráví o životě pracovníka v delikatesách. Toto album bylo nominováno na cenu Choice Music Prize.

V roce 2021 vydal Kojaque album "Town's Dead". Toto album se zabývá tématy, jako je zlomené srdce, smrt jeho zesnulého otce, gentrifikace a irská bytová krize, přičemž příběh milostného trojúhelníku, který vrcholí na Silvestra, je protkán celým albem. Pro týden končící 2. července 2021 bylo toto album nejprodávanějším na vinylu v Irsku. Bylo také nominováno na cenu Choice Music Prize.

Dne 27. října 2023 vydal Kojaque album "Phantom of the Afters". Mezi spolupracovníky na albu patří Biig Piig, Wiki, Charlotte Dos Santos a Gotts Street Park. Album sleduje rozmazané obrysy traumat z dětství, deprese, smutku a lásky, proplétá fyzickou a emocionální cestu hlavní postavy Jackie Dandeliona s většími otázkami o identitě imigrantů, stesku po domově, kulturních stereotypech a nakonec o smíření se sebou samým. Toto album se stalo jeho třetím, které bylo nominováno na cenu Choice Music Prize.

KOJAQUE (IRL)

Kdy a kde?

22.6.2024 00:15 - 01:45
RAP CLUB