KOSHEEN 25

25 let. Tak dlouho působí bristolská kapela Kosheen na hudební scéně a za tolika protančenými léty se ohlédnou ve speciální show 25 years of Kosheen. Tu přiveze charismatická zpěvačka Sian Evans po rozsáhlém britském a australském turné do České Republiky pouze na Metronome Prague 2024.

Jejich hudba je charakterizována směsí různých žánrů, včetně drum and bassu, trip hopu, elektroniky a popu. Skupina získala popularitu zejména prvními dvěma alby Resist (2001) a Kokopelli (2003). Hitovými singly Kosheen se staly skladby jako Hide U, Catch, All in my Head a Hungry.  Ve svém pozdějším albu Independence (2012) ukázali Kosheen svůj hudební talent a rozšířili svůj repertoár o nové žánry. Navázali v něm sice na své elektronické kořeny, ale výraznou linkou vinoucí se celým albem je také rock. Ať už Kosheen hrají jakoukoliv skladbu, nejsilnějším emocionálním prvkem je vždy výrazný hlas zpěvačky Sian a texty odrážející její osobní prožitky a pocity.

Kosheen jsou bezpochyby významným hráčem na elektronické hudební scéně a přínos celému žánru jim nelze upřít. O to větší radost máme, že je s jejich oslavou dlouhé hudební kariéry přivítáme právě u nás.

 

KOSHEEN 25

Kdy a kde?

20.6.2024 22:15 - 23:30
ČSOB METRONOME STAGE