MEREKI (AUS)

Australsko-anglická indie umělkyně Mereki tvoří pop s cílem – vytvářet barevné hudební světy, které nesou poselství transcendentna a léčení, aniž by obětovaly zábavu. Nyní žijící ve Velké Británii, se původně přestěhovala ze své rodné Austrálie do USA, kde rychle našla domov v duchovně zaměřené kreativní komunitě na východní straně Los Angeles. Zde spolupracovala s působivým kolektivem producentů, spisovatelů a hudebníků, zatímco zdokonalovala svůj skladatelský a pěvecký talent, čímž položila základy pro svou budoucí kariéru.

Mereki začala psát a vydávat hudbu s uznávanými skladateli a producenty, jako jsou Dan Nigro (Olivia Rodrigo, Conan Gray, Caroline Polachek) a Justin Raisen (Charli XCX, Sky Ferreira). Talent jí objevil GRAMMY nominovaný superproducent Ariel Rechtshaid (HAIM, Vampire Weekend, Madonna, Adele), což vedlo ke spolupráci na skladbě "Golden Boy", kterou nahrála další australská ikona Kylie Minogue. Získala autorské zásluhy u Phantogram a Atrak a také hostující umělkyni a spoluautorku na skladbách s Dhani Harrisonem, Goldroomem, Basenji, Flight Facilities a Holychild. Jako hlavní zpěvačka Goldroom vystupovala po celých Spojených státech i v Bogotě, Kolumbii, než začala vystupovat s elektronickým duem Flight Facilities jako jejich hlavní zpěvačka na jejich vyprodaném turné po Severní Americe.

Laskavost a magie jsou základem všeho, o co Mereki ve své hudbě a životě usiluje. Svůj vzkaz nachází v mnoha kreativních oblastech. Kromě hudby pracuje také na hudebním labelu, dětské knize, sbírce poezie a kolekci portrétní fotografie. V roce 2016 založila Mereki platformu pop-up akcí s názvem Mereki’s Clubhouse, která se zaměřuje na laskavost a vytváření prostorů pro začínající ženské umělkyně. Motto Clubhouse “Be Kind” se vyvinulo v neziskovou organizaci se stejným názvem.

Přes veškerou práci pro druhé si Mereki našla čas na tvorbu vlastní hudby. Její debutový sólový singl "Blue Lake" byl vydán s nadšenými ohlasy od magazínů Spin, Nylon a Flood Magazine. Po prožití osobních tragédií a zlomeného srdce našla katarzi v krátkém výletu do energického punk rocku, kde vydala několik singlů, které ji přivedly k účinkování v reklamě na Victoria’s Secret. V roce 2017 se vrátila k podstatě toho, kým skutečně je, s vydáním EP Beach. Písně na Beach nesou Merekiin typický styl, výrazný popový nádech s pozitivním poselstvím, zatímco skladby jako “Spiritual”, “French Kissing” a “Got It All” mají také éterickou, snovou kvalitu.

Nyní se vrací s novými singly “Presence” a “Twin Flame”, což značí, že rok 2022 byl pro ni mimořádný. Vystoupila na legendárním festivalu Glastonbury a na dalších festivalech ve Velké Británii, včetně sólových koncertů v Londýně. Tato nová hudba nabízí ochutnávku toho, co přijde v roce 2023, kdy Mereki následuje svou osobní cestu k sebeuvědomění a vydání svého debutového sólového alba Death of a Cloud.

MEREKI (AUS)

Kdy a kde?

20.6.2024 18:15 - 19:00
ELECTRO CLUB