RAYE

Osobitý styl, neskutečný talent, jedinečný hlasový rozsah, ale také těžký životní příběh definuje úspěch jedné z nejstreamovanějších zpěvaček současnoti. Raye získala na letošních Brit Awards rekordních 6 sošek, čímž se navždy zapsala do historie britské hudby a přidala další ocenění do své sbírky. Ve Velké Británii má totiž na svém kontě již jednu dvojitou platinu, pět platinových, čtyři zlaté a čtyři stříbrné singly, a to včetně několika mezinárodních ocenění. Její cesta k úspěchu ale rozhodně nebyla jednoduchá.

Raye se v hudebním průmyslu pohybuje už od svých teen let. Psala písně pro velká jména jako Beyoncé, Little Mix a Charli XCX. Produkovala nahrávky pro Rihannu a Johna Legenda. Spolupracovala se Stormzym a Davidem Guettou. Písně jako You Don't Know Me a Secrets ji vydělaly spoustu peněz, ale jako sólová umělkyně byla neustále zpochybňována a studio, se kterým podepsala smlouvu na čtyři alba, neustále odmítalo vydat alespoň  to debutové. Nakonec se ji však podařilo z kontraktu vyvázat a vydat se na cestu nezávislé umělkyně a svou hudbu začala vydávat svépomocí. 

Vysoce očekávané  album s názvem 'My 21st Century Blues' je hluboce osobním dílem skládajícím se z 13 písní, které odráží její bolestivé zkušeností s hudebním průmyslem, závislostí, sexuálním násilím nebo dysmorfofobii. Její písně se rychle staly synonymem síly a inspirují všechny, kteří se v životě potýkají s podobnými problémy a brzy se staly virálními hity.  "Escapism." má například na TikToku více než 700 milionů kumulativních přehrání a 30 milionů měsíčních posluchačů na Spotify.

 

RAYE

Kdy a kde?

22.6.2024 22:45 - 00:00
ČSOB METRONOME STAGE