2020

ROČNÍKY 20232022, 20212019, 2018, 2017, 2016

ZPĚT

 

FESTIVAL METRONOME PRAGUE „půlMETRONOME“ 2020

17.-19. 9. 2020, Výstaviště Praha

Projekt byl naším dárkem pro všechny příznivce festivalu METRONOME PRAGUE, který se v tomto roce bohužel nemohl uskutečnit v podobě, ve které bychom si ho představovali. Festival s účastí zahraničních hvězd, podobě, v jaké ho chceme představovat divákům, proto byly přesunuty nakonec až na rok 2022 kdy se uskutečnil pátý oficiální ročník METRONOME PRAGUE 2022.

Nepřišlo nám fér vynechat kompletně celý ročník festivalu vůči vám, divákům, vůči české a slovenské hudební scéně, našim partnerům, organizačnímu týmu, dodavatelům, prostě všem, kdo fandí dobré muzice v našem hlavním městě. Rozhodli jsme se šířit optimismus, dobrou náladu a víru v českou kulturní scénu tak, abychom prošli krizí se vztyčenou hlavou.

To vše nás vedlo k odvážné myšlence uspořádat festival půlMETRONOME PRAGUE a pozvat na něj všechny tuzemské, slovenské a jednu rakouskou kapelu, které jsme plánovali pro pátý ročník Metronome Prague. TATA BOJS tak rozproudili křižíkovu fontánu, ventolin vystoupil na hlavní scéně pro tisíce diváků a KAPITÁN DEMO předvedl se svou crew dokonalou hudební show.

Pro naše mnohaleté fanoušky byl festival dárkem k již zakoupeným vstupenkám na odsunutý ročník METRONOME PRAGUE. Tisíce dalších se pak akreditovali přímo na tuto akci a zakoupili vstupy na vybrané koncerty.

A jak to dopadlo? V součtu přes 6 000 NÁVŠTĚVNÍKŮ vidělo a naživo slyšelo 25 ČESKÝCH A SLOVENSKÝCH HUDEBNÍKŮ na 2 hlavních a 3 doprovodných scénách (se sektory pro 1.000 osob)!

 

PŘEHLED

 

 

 

 

 

 

VÝBĚR Z DOPROVODNÝCH AKCÍ METRONOME

 

PRAHA ZÁŘÍ

8.-29. 9. 2020, Výstaviště Praha

PRAHA ZÁŘÍ bylo jedinečné spojení největších pražských festivalů. Během 19 dní dlouhé produkce, kterou navštívilo 30.000 ÚČASTNÍKŮ, se odehrálo 82 koncertů, 29 filmů, 17 DJ setů, 15 divadelních, cirkusových nebo loutkových představení a k tomu přičtěme spoustu dalších sportovních a kulturních aktivit.

V době plné lockdownů výjimečný počin a významný signál, že kultura stále žije. Bylo nám ctí být součástí této aktivity a realizovat koncerty v rámci PRAHA ZÁŘÍ!

 

PŘEHLED

 

 


 

METRONOME SESSION

25. 6. 2020, náplavka, Praha

Vlnu rozvolňování jsme oslavili na Náplavce ve dnech, kdy měl probíhat 5. ročník festivalu METRONOME PRAGUE!

Umělecká díla MICHALA CIMALY, která pravidelně zdobí festivalouvé prostory na Výstavišti, jsme vystavili v kobce č. 10. Kvalitní hudební sety mohly zaznít pouze reprodukovaně (DJ Miss B), rozestupy musely být dodržovány, ale dobré pití ani nálada nechyběly!


 

 

Vstupenky na festival: jednodenní 250 Kč, omezená kapacita
Údaje o hospodaření naleznete ZDE.