2021

ROČNÍKY 20232022, 2020, 2019, 2018, 2017, 2016

ZPĚT

 

FESTIVAL METRONOME PRAGUE WARM UP 2021

10.-12. 9. 2021, Výstaviště Praha

Metronome Prague WARM UP 2021, to je název pro tři dny nabité rozmanitým hudebním programem. Pražané dostali na pražském Výstavišti pořádnou nálož dobré hudby. První den patřil takovým hvězdám jako je producent HOSH z labelu Diynamic a DJka a producentka BEC. Jsme pyšní na to, že se nám pro druhý den podařilo přivézt britskou kapelu MORCHEEBA. Ta spolu s mnoha českými nadějnými kapelami přivezla na VÝSTAVIŠTĚ neuvěřitelnou koncertní atmosféru.

Třetí den byl koncipován jako pocta jednomu z největších a mezinárodně uznávaných hudebníků Ivanu Královi s názvem FOREVER KRAL, na které zazpívali a zahráli Miro Žbirka, Aneta Langerová, Michal Hrůza, Jiří Suchý, Lenka Dusilová a další.

CELKEM 3 000 DIVÁKŮ přišly nažhavit českou kulturu a užít si koncerty hned na třech pódiích. K FONTANA STAGE, již tradičně designově výjimečnému hlavnímu podiu na Křižíkově fontáně, jsme přidali OPEN STAGE a PULZE STAGE AFTERPARTY, kde byl vstup po celé tři dny zdarma.

Zvláštní poděkování patří HLAVNÍMU MĚSTU PRAHA, NADACI PPF, MINISTERSTVU KULTURY ČR, VELVYSLANECTVÍ USA V PRAZE, STÁTNÍMU FONDU KULTURY ČR.

Jsme hrdí na to, že i přes neustále hrozící covidovou krizi se nenechali odradit a kromě této „náhrady“ za FESTIVAL METRONOME PRAGUE 2021 jsme i v tomto roce připravili mnoho dalších kulturních akcí.

 

PŘEHLED

 

 

 

 

 

VÝBĚR Z DOPROVODNÝCH AKCÍ METRONOME

 

NÁROD SOBĚ - KULTURA TOBĚ

27. 2. 2021, Národní divadlo v Praze, přímý přenos České televize

METRONOME v koprodukci s ČT uvedl v Národním divadle kulturní projekt NÁROD SOBĚ - KULTURA TOBĚ. Projektem jsme chtěli lidem v době tak tvrdě postižené covidem zkrátit čekání na restart kulturního dění, dát naději v lepší zítřky, a hlavně jednoduše udělat radost. V neposlední řadě pak také upozornit na stav kultury v pandemii.

Celý koncert se symbolicky odehrál v kapličce české kultury – NÁRODNÍM DIVADLE v Praze, na jehož prknech se tři a půl hodiny střídali aktivní umělci různých žánrů, celkem 40 projektů. Dosah přímého přenosu byl 1,5 mil diváků / 400 tis diváků průměrně po celou dobu pořadu.

Podívejte se na záznam přímého přenosu ZDE.

 

PŘEHLED

 

 

 

METRONOME STAGE NA NÁPLAVCE

26.-28. 8. 2021, náplavka Rašínovo a Hořejší nábřeží, Praha

V rámci akce Auta na náplavce vystoupili na METRONOME STAGE Debbie, Ewa Farna a Monkey Bussines.

 

 

Vstupenky na festival: jednodenní nebo třídenní v různých kategoriích v rozpětí od 500 Kč do 2 400 Kč, omezená kapacita
Údaje o hospodaření naleznete ZDE.