2022

ROČNÍKY 20232021, 2020, 2019, 2018, 2017, 2016

ZPĚT

 

FESTIVAL METRONOME PRAGUE 2022

22.-25. 6. 2022, Výstaviště Praha


4 FESTIVALOVÉ DNY, 5 desítek umělců, 8 scén, 3 filmové projekce, různé umělecké instalace. A především REKORDNÍ ÚČAST 22 000 individuálních návštěvníků! To byl METRONOME PRAGUE 2022. Je za námi 5. ROČNÍK FESTIVALU, který byl plný velkých hudebních zážitků. V areálu, jenž díky produkci festivalu a postupné revitalizaci Výstaviště Praha nabídl KOMFORT A KVALITU PRÉMIOVÉ AKCE pro 3. tisíciletí.

Jsme hrdí, že se nám po tříleté nucené pauze podařilo úspěšně navázat na předešlé roky a překvapit návštěvníky 4 denním festivalem světové úrovně.

Akci ve středu zahájil charitativní koncert špiček ukrajinské hudební scény UKRAINIAN FREEDOM VOICES. Čtvrtek završil svým maximálně úchvatným vystoupením NICK CAVE & THE BAD SEEDS, kdy bylo v areálu 14 000 lidí. Další den s headlinerem BECKEM přišlo na koncerty 10 000 návštěvníků a celý festival v sobotu korunovali britští UNDERWORLD, kdy do areálu dorazilo opět 14 000 osob.

Ze zahraničních špiček vystoupili letos EVERYTHING EVERYTHING, LOLA MARCH či OH WONDER, z domácích TATA BOJS, MŇÁGA A ŽĎORP, návrat ALICE s DANEM BÁRTOU, LENNY, PRAGO UNION nebo REDZED. Festivalovým speciálem byl megakoncert skupiny MIG 21 s Orchestrem a Sborem NÁRODNÍHO DIVADLA v Praze s názvem SymfoMIG, kdy se na pódiu Křižíkovy fontány sešlo bezmála 100 hudebníků.

To vše by nebylo možné bez podpory MAGISTRÁTU HLAVNÍHO MÊSTA PRAHY, MINISTERSTVA KULTURY ČESKÉ REPUBLIKY a NADACE PPF, stejně jako všech dalších partnerů, za jejichž účast a nasazení velmi děkujeme. Výzvou pro příští rok je opětovná stabilizace partnerské struktury.

METRONOME PRAGUE se prostě nevzdává a jede NAPLNO. NAŽIVO.

 

PŘEHLED

MAPA AREÁLU

 

 


 

 

VÝBĚR Z DOPROVODNÝCH AKCÍ METRONOME

 

FOREVER KRAL: KONCERTNÍ POCTA IVANU KRÁLOVI

19. 1. 2022, klub Doupě

Premiéra záznamu koncertu, který se konal se konal v rámci festivalu Metronome Prague Warm Up 12. září 2020. S doprovodnou kapelou, kterou pro tuto příležitost sestavil Ivanův dlouholetý spoluhráč kytarista Jan Ponocný, vystoupila špička tuzemské hudební scény. Mezi vystupujícími nechyběli Jiří Suchý, Miro Žbirka, Lenka Dusilová, Aneta Langerová, Lenny, Albert Černý, Janek Ledecký, Debbi, Tonya Graves, Phil Shoenfelt a řada dalších.


 

 

KONCERT PRO UKRAJINU

1. 3. 2022, Václavské náměstí, přímý přenos České televize

Speciální benefiční koncert na pomoc lidem zasaženým konfliktem na Ukrajině. Vystoupili Mirai, Chinaski, Pražský výběr, T. Klus, M. Rottrová, J. Hutka, M. Hrůza, K. Vytisková, Mig 21, Česká filharmonie, Sbor Národního divadla a další.

Podívejte se na záznam přímého přenosu ZDE.


 

 

MDŽ S TATA BOJS

8. 3. 2022, klub Doupě

Speciální koncert ke dni žen v hudebním klubu Doupě na pražském Veleslavíně.


 

 

UKRAINIAN FREEDOM VOICES

22. 6. 2022, Výstaviště Praha

Na vlně solidarity s ukrajinským lidem se nesl WARM UP METRONOME PRAGUE 2022. Na charitativním koncertu vystoupili přední ukrajinšní interpreti NK, KAZKA, MÉLOVIN, TVORCHI, ALEKSEEV nebo JERRY HEIL.

 

 

Vstupenky na festival: jednodenní nebo třídenní v různých kategoriích v rozpětí od 895 Kč do 4 790 Kč
Údaje o hospodaření naleznete ZDE.